Зміна порядку отримання гранту на навчання здобувачами вищої освіти, які поступили на навчання для здобуття ОС «бакалавр» у 2024 році

Відповідно до інформації, озвученої 04 вересня 2024 року на раді МОН України генеральним директором директорату фахової передвищої, вищої освіти МОНУ О. І. Шаровим у 2024 році буде змінено порядок отримання гранту на навчання здобувачами вищої освіти.

Усі здобувачі вищої освіти, які поступили на навчання для здобуття освітнього ступеня «бакалавр» у 2024 році та відповідають вимогам експериментального проєкту щодо державних грантів (детальніше про цей проєкт тут: https://vstup.edbo.gov.ua/grants/) у вересні-жовтні 2024 року отримають повідомлення через мобільну версію онлайн-застосунку «Дія» з пропозицією скористатися грантом на навчання. Кожен здобувач самостійно приймає рішення – скористатися цією пропозицією чи ні.

Вступники, які поступають у додаткові сесії вступної кампанії, та відповідають вимогам щодо отримання грантів, теж можуть ним скористатися після отримання відповідного повідомлення через мобільну версію онлайн-застосунку «Дія».

Також у цьому році, як виняток, дозволено скористатися грантами тим здобувачам вищої освіти, які відмовилися від рекомендації до зарахування на навчання за рахунок коштів державного замовлення.

Отже, студентам першого курсу за ОС “БАКАЛАВР”, які бажають скористатися грантом на навчання потрібно:

1. користуватися мобільною версією онлайн-застосунку «Дія»;
  2. при надходженні пропозиції від держави через мобільну версію онлайн-застосунку «Дія» підтвердити бажання скористатися грантом;
  3. оплатити на рахунок університету різницю між річною вартістю навчання (інформація про розмір плати тут: https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/normatyvni-dokumenty/oplata-posluh/rozmir-platy-za-navchannya-dlya-studentiv-1-kursu-bak-mag-24-25.pdf) та сумою гранту у терміни, передбачені укладеним договором про надання платних освітніх послуг.

Детальна інформація розміщена на сайті МОН України за покликанням

При отриманні додаткових роз’яснень інформація буде оперативно доведена до здобувачів вищої освіти.