Вступна кампанія 2025

Основні правила

Вступ 2025 року відбувається за новим Порядком прийому, який діє для всіх закладів вищої освіти незалежно від форми власності. Подання документів здійснюється на конкурсній основі, за результатами НМТ, фахових випробувань та творчих конкурсів. Є можливість вступити на бюджет, скористатися грантами, що частково покривають вартість навчання, або навчатися на контрактній основі — за власні кошти.

Форми фінансування навчання:

  • Бюджетна основа — держава оплачує навчання (є конкурс, потрібно подати заяви з пріоритетами).
  • Отримати грант — щоб компенсувати частину оплати за навчання. 
  • Контракт — оплата за кошти вступника, батьків або третьої сторони.

Пільгові категорії вступників можуть претендувати на зарахування за бюджетною квотою (учасники бойових дій, сироти, вступники з тимчасово окупованих територій тощо).

!!! Важливо: якщо вступник відмовляється від бюджетного місця за однією заявою, отримати грант для часткової компенсації навчання за іншою вже не зможе. Держава надає разову підтримку, форма і розмір якої залежать від конкурсного бала вступника — тобто від результатів вступних випробувань.


Які тести та іспити потрібно складати?

Для вступу на бакалавра

Основний іспит — НМТ (національний мультипредметний тест).

Для магістратури:

➡️ ЄВІ — єдиний вступний іспит, що містить два блоки завдань:

  • ТЗНК (тест загальної навчальної компетенції) 
  • тест з іноземної мови.

➡️ ЄФВВ — єдине фахове вступне випробування (повний перелік в Додатку 8 до Правил прийому).

Про електронний кабінет вступника 

З 1 липня реєстрація буде доступною для вступників після 11 класів на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) та на основі диплому кваліфікованого робітника (КР).

Електронний кабінет потрібен, щоб подати заяви на вступ. Якщо ви створювали кабінет у попередні роки, цього разу потрібно зареєструвати новий. Торішні кабінети анульовано.

Звертаємо увагу: кабінет учасника НМТ (на сайті Українського центру оцінювання якості освіти) не є електронним кабінетом вступника. Це інша система, призначена лише для участі в тестуванні.

Для подання заяв на вступ потрібно створити електронний кабінет вступника на сайті ЄДЕБО

Для реєстрації електронного кабінету треба зазначити:

  • електронну пошту, до якої вступник точно має доступ. Це буде логін для входу в кабінет;
  • пароль для входу до кабінету, його треба придумати та запам’ятати;
  • серію та номер документа (одного з документів) про раніше здобуту освіту (основу вступу);
  • номер, PIN-код та рік отримання сертифіката НМТ / екзаменаційного листка, що був одержаний під час реєстрації на ЄВІ / ЄФВВ / ЄВВ. Якщо вступник має сертифікати (листки) різних років, то зазначає дані одного з них, а інші зможе додати безпосередньо в кабінеті;
  • у разі відсутності сертифіката НМТ / екзаменаційного листка ЄВІ / ЄФВВ / ЄВВ) — треба зазначити тип, серію (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП, стара назва ідентифікаційний код).

Після цього на зазначену пошту надійде лінк для активації електронного кабінету. За ним потрібно перейти впродовж 15 хвилин. Якщо вступник не встигне за цей час, тоді йому потрібно пройти реєстрацію з початку.

Запитання-відповіді щодо реєстрації та активації кабінету тут.

В кабінеті треба буде додати контактні номери та завантажити власне фото (розмір до 1 Мб, не «селфі», адже заклади можуть його використовувати для замовлення студентського квитка). Якщо потрібно, також зазначте дані інших сертифікатів НМТ (ЄВІ/ЄФВВ) або документів про освіту (наприклад, ви реєструвалися за документом про повну загальну середню освіту, а маєте також диплом молодшого спеціаліста, ці документи можна використовувати як різні основи вступу).

Важливо: 2025 року в електронний кабінет завантажується лише фото, завантаження будь-яких інших файлів НЕ передбачено! Більше відповідей на питання щодо роботи з електронним кабінетом тут.

Якщо вам не вдалося зареєструвати електронний кабінет, ви можете звернутися до нас для отримання очної консультації.

Якщо ви вже зареєструвалися й активували кабінет, рекомендуємо до подачі першої заяви на вступ:

  • ознайомитися з конкурсними пропозиціями на сайті «Вступ-2025» та підготувати тексти мотиваційних листів, які треба додавати до кожної заяви;
  • якщо маєте пільги для вступу, потрібно звернутися до закладу освіти з підтверджувальними документами для внесення цієї інформації в ЄДЕБО до моменту подання першої заяви;
  • ознайомитися з новим переліком галузей знань та спеціальностей (спеціалізацій).

Важливо! Збережіть оновлений перелік та коди: ця інформація знадобиться під час подання заяв в електронному кабінеті вступника.


Вступ за творчими конкурсами

Якщо вступаєте за творчим конкурсом, то з 3 липня в електронному кабінеті треба подати заяви на участь у творчих конкурсах. У кожній заяві перевіряйте дату, час та місце проведення випробувань.

Реєстрація заяв на участь у творчих конкурсах на бюджет триває до 18:00 10 липня, лише на контракт — до 25 липня. Проведення співбесід та творчих конкурсів на бюджет відбудуться з 8 липня до 19 липня, суто контракт — до 1 серпня.

Зверніть увагу: заяви на вступні випробування НЕ є заявами на вступ. Це різні типи заяв. Тож якщо ви вступаєте за творчим конкурсом, вам треба подати обидва типи заяв в електронному кабінеті. 

Спеціальності з творчим конкурсом можна переглянути за покликанням


Про подання заяв на вступ 

За кожною траєкторією вступу визначено період для подання заяв для конкурсу на бюджет чи контракт, часткову вартість якого можна сплатити за кошти гранту від держави. У цей період треба через електронний кабінет подати заяви. Максимально можна подати 15 заяв, зокрема 5 на бюджет. 

Після подання заяви обовʼязково відстежуйте її статус. Особливу увагу варто приділити статусу «Потребує уточнення вступником». Це означає, що заклад прийняв заяву, але в ній є дані, які потребують уточнення. Перелік таких даних та спосіб їхнього подання зазначає заклад. 

Отримавши рекомендацію до зарахування:

  • підтвердіть вибір місця навчання
  • виконайте вимоги до зарахування

Основні дати вступної кампанії


Як вираховувати конкурсний бал

Зручний та простий калькулятор конкурсного бала вже запрацював на офіційному сайті Вступ-2025. Скористатися ним можна за посиланням

Коли та як працювати з калькулятором конкурсного бала

  1. Дочекайтесь усіх результатів НМТ та інших необхідних випробувань, поки зосередьтеся над вибором майбутнього фаху, відповідних пріоритетів та ЗВО.
  2. Зазначте рік складання НМТ — це важливо, адже формули відрізняються.
  3. Оберіть спеціальність (спеціалізацію), від цього будуть залежати зміни автоматичних значень показників.
  4. Оберіть четвертий предмет, який складали в межах НМТ, та заповніть графи отриманих балів (у самій формулі це П1–П4)
  5. Предметні коефіцієнти (у формулі то К1-К4) відобразяться в калькуляторі автоматично, залежно від обраної спеціальності (пункт 2)
  6. Якщо обрана спеціальність потребує творчого конкурсу (наприклад В3: декоративне мистецтво та ремесла) — додайте результати випробування, а коефіцієнт зʼявиться поруч автоматично. Реєстрація на творчі конкурси буде доступною з 3 липня у ваших електронних кабінетах.
  7. У разі проходження в рік вступу підготовчих курсів у ЗВО, саме для нього на спеціальності з особливою підтримкою ще треба додати отримані бали за таке навчання. Це графа «додаткова оцінка», а у формулі це позначено як ОУ (особливі успіхи у навчанні). 
  8. Галузевий коефіцієнт також треба зазначати власноруч і дуже уважно! Його значення залежить від обраних вами пріоритетів і додає до бала коефіцієнт 1,02 на спеціальності з особливою підтримкою для двох найпріоритетніших заяв (1,2). Так ви підвищуєте власний конкурсний бал задля визначення пріоритетів, а ми підтримуємо ваші наміри вчитись за цікавим для вас напрямом.

Категорії спеціальних умов вступу та документи для їхнього підтвердження

Корисні посилання