Профорієнтаційний захід для учнів 11-х класів ліцею №7

28 березня 2025 року, у рамках проведення серії профорієнтаційних заходів у Хмельницькому національному університеті, учні 11-х класів ліцею №7 разом із класними керівниками відвідали Хмельницький національний університет. 

Ліцеїсти прослухали виступ заступника відповідального секретаря приймальної комісії Мартинюка Андрія про особливості вступної кампанії у 2025 році та переваги навчання у Хмельницькому національному університеті. Мартинюк А.В. розповів про основні етапи вступу, зокрема про терміни подачі заяв, розрахунок конкурсного балу, перелік пільгових категорій вступників тощо. Він підкреслив важливість ретельної підготовки до вступу та надав рекомендації щодо вибору спеціальностей (освітніх програм), які відповідають інтересам та здібностям абітурієнтів.

Майбутні абітурієнти дізналися про нові можливості, які відкриває вступ до Хмельницького національного університету, а також про підтримку, яку надає університет своїм студентам під час навчання.

В рамках цього заходу учні мали можливість долучитися до різних майстер-класів, що дають змогу зануритися у світ професій, якими можна оволодіти під час навчання у Хмельницькому національному університеті.

На цей раз майстер-класи відбулися на факультетах інженерії, транспорту та архітектури; економіки і управління; управління, адміністрування та туризму, а також здоров’я, психології, фізичної культури та спорту. Учні взяли участь у таких майстер-класах:

  • «Ми виховуємо чемпіонів», який відбувся у навчальному корпусі фізичного виховання Хмельницького національного університету на кафедрі теорії і методики фізичного виховання і спорту. Головні види спорту, які були представлені для молоді: боротьба вільна, бокс, настільний теніс, футзал, бадмінтон, пауерліфтинг та важка атлетика. За кожним видом спорту тренери викладачі, фахівці практики ознайомили учнів із окремими технічними елементами з видів спорту, надали цікаву інформацію щодо правил змагань. Проте найголовнішим була можливість спробувати себе у виконанні технічних елементів цих видів спорту. До проведення майстер-класу з вільної боротьби долучилась випускниця Хмельницького національного університету, учасниця ХХVIII Олімпійських Ігор 2004 року (м. Афіни) Людмила Головченко, а під час ознайомлення із силовими видами спорту  школярі змогли поспілкуватися із майстром спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, чемпіонкою світу та рекордсменкою з цього виду спорту, випускницею Хмельницького національного університету Тетяною Щавінською. Тетяною було презентовано спортивні здобутки, чисельні нагороди та майстер-клас з вправи «Жим лежачи».
  • «Комунікація та вплив на людей: секрети управління». Школярі взяли участь в ділових іграх, під час яких дізналися про різні аспекти роботи в команді, питання лідерства та керівництва, труднощі та прийоми управління. Цікаво, що під час заходу серед відвідувачів сформувався лідер, який активно керував своєю командою в ділових іграх. Проведені заходи подарували позитивні емоції школярам, а навички, отримані під час майстер-класу, майбутні управлінці зможуть поглибити під час навчання на освітніх програмах факультету управління, адміністрування та туризму.
  • «Можливості декоративного мистецтва та технологічної освіти», проведений на кафедрі технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва. У формі квесту учасники за допомогою інтерактивних вправ, карток-завдань, тематичних кросвордів, проблемних ситуацій та майстер-класу “Виготовлення комахи з синельного дроту” мали змогу дізнатись особливості видів декоративно-прикладного мистецтва, їх технологічні характеристики, цікаві факти та історичні аспекти розвитку технологій та інформатики, а також пригадати правила дорожнього руху з метою уникнення небезпечних ситуацій на дорозі. Учні активно працювали, пройшли усі станції квесту й отримали на завершення подарунки та мотивуючі побажання щодо успішного вступу до закладу вищої освіти.
  • «Креативність у смартфоні: як створювати контент, що продає» було проведено кафедрою маркетингу. Школярі проявили креативність та активність, створюючи власні відеоролики, а студенти, долучені до проведення майстер-класу, вкотре довели, що вони талановиті та драйвові фахівці майбутнього!
  • «Моя ідеальна держава», яку провели викладачі та студенти кафедри міжнародної комунікації та політології. На початку заходу відбулася дискусія, під час якої обговорили ознаки та необхідні елементи ідеальної держави. Школярі активно висловлювали свої думки, і більшість з них висловилися на підтримку демократичної моделі. Однак під час практичної частини, коли учасники були поділені на три команди і почали “будувати” свої держави, ситуація змінилася. Кожна команда обрала лідера (президента, короля або імператорку), визначила ресурси та концепцію розвитку своєї держави. Наступним етапом стало “переманювання” учасників сусідніх команд лідерами: лідери переконували учасників інших команд у перевагах своєї концепції. Після дебатів та фінальних виступів відбулося голосування. Несподівано для організаторів, перемогу здобула лідерка, яка запропонувала побудувати імперію. Цей результат став яскравим прикладом того, як теорія може суттєво відрізнятися від практичного досвіду. Майстер-клас став не лише цікавою розвагою, але й цінним уроком для школярів, що показав складність політичних процесів та важливість критичного мислення.

Такі профорієнтаційні заходи є надзвичайно важливими для майбутніх абітурієнтів, оскільки вони дозволяють більш детально ознайомитися із освітніми програмами університету. Дякуємо всім учасникам за яскраві емоції та круті ідеї! Чекаємо вас на нових зустрічах в стінах ХНУ!